בנות השירות הלאומי של קו אור מאירות את השטח

בנות שירות לאומי מטעם "קדימה מדע – קו אור"

"קדימה מדע – קו אור" מגייסת מתנדבים ממסגרות שונות לסיוע בהפעלת הילדים ובני הנוער המאושפזים. השנה משולבות בנות שירות לאומי ביותר מ-20 בתי חולים וממלאות תפקידים משמעותיים בהפעלת הילדים, עד כה חלו שני מפגשי הכשרה לבנות מאז החלו את שרותם.

תאריך:
14.01.13

במפגשים ניתנה לבנות סקירה על פעילות "קדימה מדע – קו אור" בבתי החולים, על אתר האינטרנט והקמפוס הווירטואלי לשימוש הילדים. ניתנה להן הדרכה בהפעלת חוגים כגון: תיאטרון בובות, שעת סיפור ורובוטיקה, כמו גם בהפעלת מערכת הלמידה מרחוק של קו אור. את מפגשי ההכשרה הנחו אנשי מקצוע שלימדו את המשתתפות על הרקע התאורטי, שימוש בטכניקות מגוונות, יצירת אינטראקציה, בחירת נושא וקידום ערכים חינוכיים תוך כדי הפעילות.

הפעילות של בנות השירות הלאומי מורגשת בשטח וקוצרת הצלחות. בבית החולים ברזילי באשקלון הועלתה בחנוכה הצגת תאטרון בובות בעקבות השיר "מעשה בלביבה" או "רבי קלמן וחנה זלדה".מלי, בת שירות לאומי מספרת: "בחנוכה הפעלתי תאטרון בובות בנושא "מעשה בלביבות". ההצגה הייתה מהנה מאוד ואפילו קצת מצחיקה הילדים היו מהופנטים מהבובות שהיו קלות מאוד להכנה. התפאורה עצמה הייתה בית תאטרון של קו-אור שקישטתי באווירת החג. את ההצגה הצגתי עם מורה נוספת שרנו את המילים כל אחת בתורה כל אחת בקול של הדמות שלה. בסה"כ היה מהנה ומוצלח, מאוד מומלץ!!"

חנוכה