כנסים והשתלמויות

"סאסא סטון קור אור" עובדת בשיתוף פעולה מלא עם הצוותים החינוכיים בבתי החולים. במטרה לעזור לצוותים להישאר עם היד על הדופק בחידושי המחשוב, התקשוב והטכנולוגיה המתקדמים ביותר, נערכים מדי שנה כנסים, ימי עיון והשתלמויות המאורגנים על ידי קו אור.

השתלמות קיץ בשלומי

השתלמות הקיץ המסורתית של קו אור מתקיימת מדי שנה במרכז להשתלמויות מורים במדע וטכנולוגיה בישוב שלומי בצפון הארץ. ההשתלמות נמשכת כשלושה ימים בתנאי פנימייה ומתקיימת בשני מחזורים, בהם משתתפים יותר מחמישים מורים ממרבית בתי החולים בארץ.

המשתלמים נהנים מהכשרה במגוון רחב של טכנולוגיות מידע לרבות תוכנה וחומרה, סל רחב של פעילויות, סדנאות ותרגילים, מפגש חברתי מפרה ומגבש המעניק למנהלים ולמורים תחושה של קהילה, הצגת תוצרים מהשטח וטיול לימודי מהנה באתרים באזור הצפון.

כנס מנהלות שנתי

מדי שנה מקיימת קו אור כנס מקצועי בשיתוף האיגוד הישראלי לרפואת ילדים, המיועד לצוותים החינוכיים של בתי החולים – מהמורים המקצועיים ועד המנהלות. הכנס כולל הרצאות אורח של מיטב המומחים, פאנל מקצועי בהשתתפות רופאים, מנהלות, נציגי משרד החינוך ואנשי מקצוע, וכן פעילות חברתית מעשירה עבור הצוותים החינוכיים.

ימי הדרכה והשתלמויות בבתי החולים

קו אור מעמידה לרשות הצוותים החינוכיים מדריכים, חלקם המשתייכים לארגון וחלקם מדריכי חוץ, אשר מגיעים לבתי החולים בתדירות קבועה ועוזרים לצוות החינוכי בהטעמת חומרים שנלמדו בהשתלמויות, בהתעדכנות בחידושים, בתכנון וביצוע פרויקטים משולבי מחשב ובהפעלת יישומים באתר האינטרנט של קו אור.

השתלמות בני השירות

מדי תחילת שנה, עם כניסת מחזור חדש של בני ובנות השירות הלאומי למערך ההתנדבות של קו אור, נערכת השתלמות בת יומיים בה עוברים בני השירות היכרות עם הפעילות השוטפת של קו אור, הדרכה בנושאים מגוונים כמו הסביבה המתוקשבת של קו אור, הפעלת רובוטיקה, הכנת מערכי שיעור ועוד, וכן פעילויות חברתיות מעשירות ומגבשות.

השתלמויות מיוחדות וימי עיון נוספים, נערכים לאורך כל השנה ביוזמתה ובארגונה של "קו אור".